Ўзбекистон Республикаси Президентининг топшириғи ижросини таъминлаш мақсадида Судьялар олий мактаби томонидан Бектемир ва Яккасарой туманларида уюшмаган ёшларнинг саводхонлиги ва маданиятини ошириш учун сайёр курслар ташкил этилмоқда
Тошкент шаҳар сектор раҳбарлари томонидан тасдиқланган зқув графигига асосан жорий йилнинг 19 июль кунидан бошлаб Бектемир туманида, 29 июль кунидан бошлаб Яккасарой туманида уюшмаган ёшлар учун сайёр ўқув курслари ўтказилмоқда.
Мазкур ўқув курсларида Ўзбекистон Республикаси фуқароларининг Конституциявий ҳуқуқлари ва бурчлари, оилавий-ҳуқуқий муносабатлар, касб танлаш ва меҳнат қилиш ҳуқуқи, жамиятда юриш-туриш қоидалари, ёшлар тадбиркорлиги, хорижий давлатларда вақтинчалик яшаш ва меҳнат қилиш ва бошқа шу каби мавзулар бўйича ёшларга батафсил тушунтиришлар берилмоқда.

В соответствии с поручением Президента Республики Узбекистан Высшая школа судей курирует Исполнительные Бектемирский и Яккасарайский районы.
Согласно графику обучения, утвержденному руководителями городского сектора Ташкента, выездные учебные курсы для неорганизованной молодежи проводятся в Бектемирском районе с 19 июля и в Яккасарайском районе с 29 июля.
На этих учебных курсах молодежи подробно объясняются конституционные права и обязанности граждан Республики Узбекистан, семейное право, право выбора и работы, правила поведения в обществе, молодежное предпринимательство, временное проживание и работа в зарубежных странах и другие темы.