Судьялар олий мактаби Германиянинг Халқаро Ҳамкорлик Жамиятининг (GIZ) “Марказий Осиёда ҳуқуқий давлатчиликни тарғиб қилиш” минтақавий дастури ҳамкорлигида “Суд қарорларини тузиш техникаси” мавзусида онлайн тренинг ўтказди.
Ушбу тадбирда республика фуқаролик ишлари судлари судьялари, Судьялар олий мактабининг профессор – ўқитувчилари ва GIZ халқаро ташкилотининг вакиллари иштирок этишди. Тадбир Германиянинг Олденбург шаҳри биринчи инстанция суди раиси Хорст Фреелс томонидан олиб борилди.
Тренинг давомида ҳорижий мутахассис иштирокчиларни Германияда суд қарорларининг тузилишининг ўзига хос ҳусусиятлари тўғрисида сўзлаб берди.

«Содействие правовой государственности в Центральной Азии» провели онлайн тренинг на тему: «Техника составления судебных решений».
Высшая школа судей при Высшем судейском совете Республики Узбекистан совместно с Региональной программой Германского общества по международному сотрудничеству (GIZ) «Содействие правовой государственности в Центральной Азии» провели онлайн тренинг на тему: «Техника составления судебных решений».
В работе данного мероприятия приняли участие судьи судов по гражданским делам республики, профессора - преподавательский состав Высшей школы судей и представители GIZ. В качестве ликтора мероприятия выступил председатель суда первой инстанции г.Ольденбург, Германии господин Хорст Фреелс.
В ходе тренинга зарубежный эксперт ознакомил участвующих с немецким опытом касательно особенностей составления судебных решений, а также тонкостей реляционной техники.