Ўзбекистон Республикаси Судьялар олий кенгаши ҳузуридаги Судьялар олий мактаби томонидан 2021 йилнинг 30 апрель куни “Фуқаролик кодекси лойиҳаси муҳокамада: ворислик институтини такомиллаштириш масалалари” мавзусида давра суҳбати ташкил этилди.
Тадбирда иштирок этган Ўзбекистон Республикаси Нотариал палата раиси Дилшод Рустамович Ашуров, нотариуслар Зухра Ахатовна Мусаева, Шахло Абдусаитовна Кучимоваларнинг “Ворисликка оид нормаларни амалиётда қўллаш бўйича айрим муаммолар” мавзусидаги маърузалари ва билдирилган таклифлари тадбирга ташриф буюрган барча нотариуслар томонидан қўллаб-қувватланди.
Шунингдек, билдирилган таклифларга Ўзбекистон Республикасининг фуқаролик қонунчилигини такомиллаштириш бўйича Идоралараро комиссия аъзоси Нодир Савриддинович Жўраев, Фуқаролик ишлари бўйича Миробод туманлараро судининг судьяси Нозима Хакимовна Захидовалар томонидан муносабат билдирилди. Мавзу доирасида мактаб докторантлари, нотариус ва судьяларнинг журналист Абдувоҳид Очилов билан суҳбатлари “Ўзбекистон-24” радиоканалида тўғридан тўғри эфирга узатилди.

30 апреля 2021 года Высшая школа судей при Высшем совете судей Республики Узбекистан провела круглый стол на тему «Обсуждение Проект Гражданского кодекса: вопросы совершенствования института наследования».
С Докладами на проведенном мероприятии выступили, Председатель Нотариальной палаты Республики Узбекистан Дильшода Рустамовича Ашурова, нотариусы Зухра Ахатовна Мусаева, Шахло Абдусаитовна Кучима, на тему: «Некоторые проблемы практического применения правил наследования». Представленные предложения были поддержаны всеми нотариусами, посетившими мероприятие.
С соответствующими отзывами и предложениями выступили член Межведомственной комиссии по совершенствованию гражданского законодательства Республики Узбекистан Нодир Савриддинович Джураев и судья Мирабадского межрайонного гражданского суда Нозима Хакимовна Захидова. Интервью докторантов, нотариусов и судей с журналистом Абдувахидом Очиловым транслировались в прямом эфире радиоканала «Узбекистан-24».