Ўзбекистон Республикаси Судьялар олий кенгаши ҳузуридаги Судьялар олий мактабида 2021 йилнинг 3 июнь куни “Диссертация мавзуси доирасида яратмоқчи бўлган илмий янгилигим” мавзусида кафедра ўқитувчилари, докторантлар ва изланувчилар иштирокида семинар ўтказилди.
Семинарда изланувчилар Ў.Холиковнинг “Ҳокимият вакилига қаршилик кўрсатганлик учун жиноий жавобгарликнинг айрим масалалари”, М.Усмонованинг “Никохдан ажратиш институтини такомиллаштириш масалалари”, Ш.Ахуновнинг “Давлатлар иштирокидаги инвестицион низоларни халқаро-ҳуқуқий ҳал қилиш воситалари” мавзуларидаги маърузалари тингланди ва кенг баҳс-мунозаралар билан муҳокама қилинди.

3 июня 2021 года в Высшей школе судей при Высшем судейском совете Республики Узбекистан проведен семинар на тему «Научная новизна в рамках диссертации» с участием преподавателей, докторантов и исследователей.
На мероприятии самостоятельными соискателями были представлены презентации и доклады на темы: «Некоторые вопросы уголовной ответственности за сопротивление властям», «Вопросы совершенствования института расторжения брака», «Международно-правовые средства разрешения инвестиционных споров с участием государства», которые вызвали бурную дискуссию и широко обсуждены.