Ўзбекистон Республикаси Судьялар олий кенгаши ҳузуридаги Судьялар олий мактабида 2021 йилнинг 15 апрель куни “Суд-ҳуқуқ соҳасидаги тадқиқотлар: мақсад, вазифа ва кутилаётган натижалар” мавзусида кафедра ўқитувчилари, докторантлар ва изланувчилар иштирокида давра суҳбати ўтказилди.
Давра суҳбатида докторантларнинг “Смарт контрактларнинг доктринал концепцияси шаклланиши ва ривожланиши”  ва “Ҳуқуқий таъсир чоралари ва уларни қўллашнинг процессал асослари зарурияти” мавзуларидаги маърузалари тингланди ва кенг баҳс-мунозаралар билан муҳокама қилинди.

15 апреля 2021 года в Высшей школе судей при Высшем судейском совете Республики Узбекистан организован круглый стол на тему «Исследования в судебно-правовой сфере: цели, задачи и ожидаемые результаты» с участием преподавателей, докторантов и исследователей.
На мероприятии докторантами были представлены презентации и доклады на темы: «Формирование и развитие доктринальной концепции смарт-контрактов» и «Меры правового воздействия и необходимость процессуальных основ для их применения», которые вызвали бурную дискуссию и широко обсуждены.