Судьялар олий мактаби илмий тадқиқотларни мувофиқлаштириш бўлими томонидан 2021 йил 27 январь куни “ProQuest” Компаниясининг Ўзбекистондаги расмий ҳамкори “Метес” АЖнинг “Компания томонидан тақдим этилаётган базанинг қамрови ва кенг библиографик маълумотлари” тўғрисида докторантлар билан учрашуви ташкил этилди.
Учрашувда ProQuest Dissertations & Theseses Global тўрт мингдан ортиқ университетлардан беш миллионга яқин илмий ишларни ўз ичига олганлиги, Европа ва Буюк Британия, Хиндистон олий ўқув юртларининг илк бор рақамлаштирилган диссертациялари қўшилганлиги, диссертациялар университет илмий фаолиятининг асоси ҳисобланиши, компания билан ҳамкорлик қилган ташкилотлар кутубхоналарининг диссертациялар фонди янгиланиши, ҳамкорлар ўз илмий тадқиқотларини ишончли маълумотлар базалари орқали халқаро илмий ҳамжамиятга намойиш этиши ва долзарб нуфузли маълумотлардан фойдаланишни таъминлаши мумкинлиги ҳақида маълумотлар берилди.

27 января 2021 года Отдел координации исследований Высшей школы судей организовал встречу с докторантами школы на тему: «Охват базы данных и обширная библиографическая информация»
27 января 2021 года Отдел координации исследований Высшей школы судей организовал встречу с докторантами школы на тему: «Охват базы данных и обширная библиографическая информация», предоставленную компанией «Metes», официальным партнером ProQuest в Узбекистане. ProQuest Dissertations & Theses Global включает около пяти миллионов оцифрованных научных работ из более чем четырех тысяч европейских, британских и индийских университетов.
ProQuest Dissertations & Theses Global – крупнейшая в мире уникальная полнотекстовая коллекция диссертационных исследований по всем областям науки, которая была также выбрана в качестве официального репозитория фонда диссертаций библиотеки Конгресса США в 1998 году.